Учешће на конкурсу Инклузија у савременом образовању

На конкурсу који је организовала ИК „БИГЗ школство“ узела је учешће и наша школа радовима наставнице српског језика Иване Бабић. Њене две прилагођене припреме за час за ученике који раде по ИОП 1 програму у петом разреду са наставним материјалима биће објављене у зборнику „Најбољих 50 примера добре праксе“.

Конкурс је у априлу расписан за све учитеље и наставнике који раде у основним школама на територији Републике Србије.  Има за циљ унапређење  инклузивне наставе у Србији и истицање примера добре праксе, а посебно креативни, иновативни и оригинални радови наћи ће своје место у овом зборнику.

Учешће Литерарне секције на конкурсу „Радовићев венац“

Поводом стогодишњице рођења песника Душка Радовића, Дечији културни центар Ниш расписао је литерарни конкурс на тему „Замислите, децо“ за ученике основних школа у Републици Србији . На њему су учествовали и ученици петог разреда наше школе у оквиру Литерарне секције коју води наставница српског језика Ивана Бабић.

Поред три првонаграђена рада, жири је издвојио и одабрао оне који ће бити објављени у зборнику „Радовићев венац“. Међу њима се нашла и песма Новице Мијатовића, ученика V-1 одељења. Честитамо му!

Замислите, децо

Замислите, децо!

Кад сам једном у мору пецô,

упецô сам неко чудно слово

што је весело играло коло.

О, како је играло на дну мора!

Све до бола.

На дну морском биле су приче

које на живот човека личе.

Појавио се онда један брод

који је са словима био род.

Оно се море буквар зове,

књига за ђаке прваке нове.

Књига има бескрај речи

Које мозак од досаде лечи.

Ова је књига најбољи друг

с којом се дружиш цео школски круг.

Замислите, децо!

Новица Мијатовић V-1